piątek, 5 czerwca 2009

Johnny Depp kupił wyspę

Johnny Depp aktor znany ostatnio z roli w „Piratach z Karaibów”, sam postanowił na przeniesienie się w tamten rejon świata. Gwiazdor, który za ostatnią rolę otrzymał 50 milionów dolarów, zaszalał i stał się właścicielem przepięknej wyspy usytuowanej właśnie gdzieś na Karaibach.

Wyspa, która znajduje się na Bahamach, to istny raj na ziemi. Depp, poza złotymi piaskami na plaży, ma do dyspozycji wspaniałą willę oraz przystań jachtową. „To moja dekompresja. Mój sposób na powrót do normalności” - wyznał szczerze w rozmowie z magazynem „Vanity Fair”. „Nie wydaje mi się, abym kiedykolwiek widział miejsce równie czyste i piękne. To totalna wolność” - dodaje aktor.

Jak widać hollywoodzkie życie nie każdemu odpowiada. Niektórzy, tak jak Johnny, wolą zaszyć się w ciszy i rozkoszować się spokojem w samotności. Choć nie do końca, bo aktor spędza czas na wyspie ze swoimi bliskimi: Vanessą Paradis oraz dwójką dzieci. Nic, tylko pozazdrościć.

reklama płatna

Reklama to informacja połączona z komunikatem perswazyjnym. Zazwyczaj ma na celu skłonienie do nabycia lub korzystania z określonych towarów czy usług, popierania określonych spraw lub idei (np.promowanie marki).

Nieodzowną cechą rynku konkurencyjnego jest konieczność zdobywania i utrzymywania klientów. Cel ten osiąga się coraz trudniej, szczególnie w czasach nadprodukcji towarów masowych. Szybko okazało się, że nie wystarczy dbałość o jakość wyrobów czy usług, niezbędne jest skuteczne nawiązanie kontaktu z potencjalnym odbiorcą. Instrumentem podstawowym jest tu reklama, od dziesięcioleci kreująca obraz produktu (usługi), jak i potrzeb klientów.

Trudno przeceniać jej gospodarcze znaczenie. Z jednej strony reklama wprowadza towar na rynek, informując o nim, a z drugiej buduje ogromny przemysł zajmujący się wyłącznie opracowywaniem odpowiednich strategii rynkowych.

google analytics

Google Analytics jest darmowym, internetowym narzędziem do analizy statystyk serwisów WWW, udostępnianym przez firmę Google. Został on stworzony na bazie systemu wykupionej przez Google firmy Urchin Software. Google udostępnił bezpłatną usługę Analytics w listopadzie 2005. Do połowy roku 2006 istniały ograniczenia co do liczby zakładanych kont i profili, obecnie system dostępny jest dla każdej osoby posiadającej konto w Google.

Google Analytics instalowany jest na stronie www przez wklejenie fragmentu kodu JavaScript.

Główne funkcjonalności Google Analytics:

* generowanie około 80 rodzajów raportów związanych z zbieraniem danych dotyczących ruchu internetowego, wskaźników konwersji i ROI;
* eksportowanie raportów w kilku formatach (m.in. CSV oraz XML)
* łatwe integrowanie konta z kontami AdWords;
* dostępny jest w językach: chińskim, koreańskim, duńskim, norweskim, polskim(od 23.07.2007), portugalskim, holenderskim, rosyjskim, hiszpańskim, francuskim, szwedzkim, niemieckim, angielskim i włoskim;
* jednoczesne zbieranie danych z nieograniczonej liczby stron internetowych (jedynym ograniczeniem jest limit 5 milionów odsłon na miesiąc dla osób, które nie korzystają z programu AdWords).

google adwords

Google AdWords - serwis reklamowy Google sprzedający linki reklamowe wyświetlane jako reklamy kontekstowe w wynikach wyszukiwania wyszukiwarki Google i na stronach współpracujących z Google AdSense, sprzedawany w modelu CPC, czyli opłaty naliczanej za każde kliknięcie w reklamę.

Firma nie podaje dokładnie swoich zysków z usługi AdWords, wiadomo jedynie, że łączny przychód z AdWords i AdSense wyniosły w 2007 ponad 16 miliardów USD., zaś wszystkie formy reklamy emitowane przez Google stanowiły 23,7% rynku reklamy internetowej w Stanach Zjednoczonych w czwartym kwartale 2007.

Obecnie wyróżniane są dwa główne sposoby tworzenia linku sponsorowanego AdWords:

* poprzez wybór słów kluczowych, na które będzie się wyświetlała reklama AdWords
* poprzez wybór witryn internetowych, na których wyświetlana będzie reklama AdWords

Pozycja linku sponsorowanego AdWords w wynikach linków sponsorowanych ustalana jest na podstawie:

* Wyniku Jakości reklamy
* maksymalnej stawki CPC, ustalanej przez reklamodawcę.

programy lojalnościowe

Program lojalnościowy to długotrwałe działania marketingowe służące do budowania oraz podtrzymywania pozytywnych relacji z wybranymi, najbardziej atrakcyjnymi dla firmy klientami.

Właściwie dobrana strategia programu lojalnościowego pozwala zwiększyć sprzedaż produktu lub usługi przy znacznie mniejszych kosztach innych form promocji i reklamy. Przykładem popularnego programu lojalnościowego premiowanie każdego zakupu punktami (proporcjonalnie do wydanej kwoty), które klient może następnie wymienić na nagrody.

programy partnerskie

Program partnerski to wzajemna współpraca webmastera i właściciela np. sklepu internetowego oferującego towary bądź usługi. Współpraca polega na tym, że promujesz towary bądź usługi a jak ktoś z Twojego polecenia dokona zakupu, to dostaniesz prowizję (zazwyczaj 5%-50% wartości zamówionego produktu). Na takim promowaniu towarów bądź usług można sporo zarobić. Niestety, są też nieuczciwe programy partnerskie które nie wypłacają należnych pieniędzy w tym serwisie mam zamiar opisać tylko wypłacalne programy partnerskie.

W praktyce wygląda to tak, iż klient X wchodzi na stronę internetową partnera. Na stronie tej zapoznaje się z ofertą sklepu Y, po czym ze strony partnera za pomocą hiperłączy przechodzi na stroną sklepu. Jeżeli klient ten dokona zakupów w sklepie organizatora - wówczas partner otrzymuje prowizję (zazwyczaj w postaci kilku procent wartości zamówienia) od organizatora.

Programy partnerskie tworzone są najczęściej przez sklepy, które sprzedają produkty z dużą marżą. Dotyczy to np. takich branż jak jubilerstwo, markowe perfumy czy e-booków. Wszędzie tam - gdzie sklep może odstąpić część swojego zysku na rzecz większej sprzedaży. Również na rynkach sportowych np. związanymi ze sportami zimowymi (snowboard, narciarstwo) inwestuje się w programy partnerskie - ze względu na to, iż istnieje sporo stron traktujących o sportach zimowych, strony te są potencjalnymi partnerami programów partnerskich.

Regulaminy programów partnerskich najczęściej dokładnie precyzują rolę uczestnika takiego programu. W większości przypadków partner nie jest ani przedstawicielem organizatora ani pośrednikiem pomiędzy klientem a sklepem.

Programy partnerskie wykorzystywane są nie tylko przez małe i średnie sklepy, którym zależy przede wszystkim na zdobywaniu popularności w sieci. Z tego typu narzędzi korzystają również firmy, które mają dominującą pozycję na rynku. Przykładem dużej firmy stosującej program partnerski jest Allegro.pl.

Prowizje czy premie dla uczestników nie zawsze stanowią tylko procent od kwoty zamówienia. Przykładowo, Allegro płaci partnerom również za pozyskanie każdego uczestnika - który założy w serwisie konto i je aktywuje .

Istnieją także tzw. sieci partnerskie, które oferuje wiele programów partnerskich z jednej ręki. Przykładem takiej międzynarodowej sieci partnerskiej jest firma zanox, dzięki której można skorzystać z jednej ręki z ponad 2000 programów partnerskich ze szczegółowym raportowaniem zarobionych prowizji wg. poszczególnych programów.

Partycypowanie w programie partnerskim jest rodzajem telepracy.

blogi korporacyjne

Często jestem pytany o przykłady blogów firmowych z Polski. Niestety niewiele ich jeszcze jest, ale kilka przykładów można podać. W zdecydowanej większości blogi firmowe w Polsce są prowadzone przez firmy technologiczne, internetowe czy medialne. Mam nadzieję, że z czasem także kolejne branże będą wchodziły do sieci w z tą formą komunikacji.

Podobne listy będę zamieszczał co jakiś czas, w miarę jak będę znajdował kolejne blogi firmowe. Jeśli ktoś takie zna lub prowadzi proszę o kontakt – postaram się je zamieścić w kolejnym zestawieniu.

Polskie blogi firmowe:
- blog.godi.pl – blog Godi
- blog.xella.pl – blog budowlany Xella
- www.blogplay.eu – blog operatora Play
- www.telewizjanowejgeneracji.pl – blog telewizji “n”
- seataltea.pl – blog Seat Altea
- opcom.pl/blog – blog agencji Opcom
- gazetapraca.blox.pl – blog serwisu GazetaPraca.pl
- blog.postero.pl – blog Postero o team building
- blog.pentomino.pl – blog Pentomino
- tetate.blox.pl – blog firmy Tetate

piątek, 24 kwietnia 2009

reklama organiczna


Co to są Wyniki organiczne lub wyniki naturalne?
- wyniki organiczne to ta część wyników wyszukiwania (SERP) wyszukiwarki internetowej, która powstała na podstawie dopasowania stron do zapytania użytkownika według algorytmu danej wyszukiwarki. Warunkiem uznania za wyniki organiczne jest również fakt że żadna ze stron w tych wynikach nie została tam umieszczona odpłatnie pieniędzmi na rzecz wyszukiwarki (co nie oznacza że jest na danej pozycji za darmo względem innych podmiotów). Wyniki organiczne są właśnie miejscem pracy pozycjonerów i branży SEO, o czym wielu internautów nie wie. Każda bowiem wyszukiwarka w mniejszym lub większym stopniu pozwala na manipulację swoich wyników przez pozycjonowanie. Wymaga to jednak dużego nakładu pracy i odpowiedniej wiedzy odnośnie danego serwisu wyszukiwawczego. Czasem zwracane wyniki są przeplatane wynikami nieorganicznymi, za które zapłacono właścicielowi wyszukiwarki, jednak do organicznych wyników należą jedynie te bezpłatne.


Reklama kontekstowa

Reklama kontekstowa to taki sposób prezentowania reklam użytkownikom rozmaitych usług internetowych (stron internetowych, E-maili, czatów, forów dyskusyjnych, komunikatorów itd), który zakłada dopasowanie treści reklam do treści stron, na których są one umieszczone. Ideą reklamy kontekstowej jest założenie, że osoba wystawiona na jej działanie chętniej na nią pozytywnie zareaguje, gdy będzie ona związana z poszukiwaną przez tę osobą informacją niż gdyby nie miała ona z nią związku.
Reklama kontekstowa ma dwa oblicza:
tzw. linków sponsorowanych w wyszukiwarkach internetowych - po uiszczeniu odpowiedniej opłaty link do określonej strony jest umieszczany na górze listy stron, będących odpowiedzią wyszukiwarki na wprowadzone przez internautę słowa kluczowe, nawet jeśli strona ma niski ranking
jawnej reklamy - czyli tekstów, linków, grafik i animacji umieszczanych obok właściwej treści danego serwisu; w przypadku stron WWW najczęściej przyjmuje to formę osobnej, wydzielonej jej części (boksu, panelu bocznego, listwy dolnej lub górnej) gdzie wyświetlane są krótkie teksty i linki do innych stron WWW.
Reklama kontekstowa w internecie może przybierać formę zarówno czystego tekstu, umieszczanego gdzieś obok właściwej zawartości serwisu za pomocą którego jest emitowana jak i różnych form reklamy wizualnej, choć znacznie częściej spotykana jest ta pierwsza jej forma.
Wg danych IAB Polska na reklamę kontekstową w internecie wydano na polskim rynku 110 milionów PLN, co stanowiło ok 30% rynku wszystkich reklam internetowych. IAB Polska szacuje, że w 2008 r. wydane zostanie 190 milionów PLN co ma stanowić ponad 40% rynku wszystkich form reklamy w internecie.

Robots

Robots Exclusion Protocol – mechanizm informowania automatów o tym, czego nie powinny robić na stronie WWW.
Dotyczy to przede wszystkim działających automatycznie programów indeksujących serwisy WWW dla wyszukiwarek, które podążając za hiperłączami indeksują całą zawartość danego serwisu do katalogu wyszukiwarki, ale również programów innego typu, np. automatycznych mirrorów.
Robots Exclusion Protocol jest systemem honorowym i jedynie informuje o odpowiednim zachowaniu, nie wymusza go zaś w żaden sposób. System ten jest generalnie przestrzegany, gdyż w niczyim interesie nie leży łamanie jego zasad.

Powody stosowania:
- Czasem pobranie jakiejś strony powoduje wywołanie jakiejś akcji, np. oddanie głosu w sondażu (ściśle interpretując standardy, wszystkie tego typu akcje powinny odbywać się za pomocą formularzy i metody POST, nie linków i GET, nie jest to jednak powszechnie przestrzegane).
- Niechęć autora do tego, żeby dana strona była indeksowana w wyszukiwarkach, gdyż nie wnosi ona żadnej nowej treści do ich bazy.
- Duże obciążenie serwera w związku z generacją strony oraz zwykłą niechęć do tego, żeby była ona w bazach wyszukiwarek. Niektóre strony internetowe z różnych przyczyn wolą pozostać poza wyszukiwarkami, lub pozwalają na indeksowanie tylko swojej strony głównej.

Przykłady:

Cała witryna będzie indeksowana przez roboty (tak jakby nie było pliku robots.txt):
User-agent: *
Disallow:

Cała witryna nie będzie indeksowana:

User-agent: *
Disallow: /

Indeksowane nie będą tylko foldery "images" i "private" w katalogu głównym strony:

User-agent: *
Disallow: /images/
Disallow: /private/

Indeksowany nie będzie tylko plik "file" w katalogu "directory":

User-agent: *
Disallow: /directory/file.html

Dom mediowy

Dom mediowy - organizacja marketingowa, której zadaniem jest planowanie oraz zakup kampanii reklamowych w mediach masowych.
Domy mediowe wzięły swój początek z agencji reklamowych, które pierwotnie same planowały i kupowały kampanie reklamowe. Wzrastający rynek reklamowy wymógł jednak tworzenie w ramach agencji reklamowych działów mediowych. Dalszy dynamiczny rozwój rynku reklamowego spowodował wyodrębnienie się działów mediowych jako osobnych spółek - właśnie domów mediowych. Krok ten, oprócz wzrostu specjalizacji tychże organizacji, spowodował także możliwość świadczenia usług przez domy mediowe nie tylko klientom rodzimych agencji reklamowych, ale również innym klientom na rynku. Główne zadania domu mediowego to:
planowanie i zakup mediów
negocjacje cen z dostawcami przestrzeni i czasu reklamowego
dostarczanie reklamodawcom badań mediowych.
Obecnie w Polsce zdecydowana większość obrotu na rynku reklamowym odbywa się za pośrednictwem domów mediowych.
Większość domów mediowych należy do międzynarodowych grup reklamowych takich jak: Omnicom, WPP, Havas czy Interpublic Group. W chwili obecnej, na rynku Polskim funkcjonują także niesieciowe domy mediowe, które stanowią odrębne instytucje i są niezależne od międzynarodowych korporacji medialnych. Sytuacja na rynku reklamowym pokazuje, że jakość obsługi niesieciowych domów mediowych w niczym nie ustępuje domom sieciowym, a to zwiększa atrakcyjność tego typu instytucji w oczach klientów.

Newsletter

Poznaj najbardziej zrzędliwych turystów Europy
Najnowsze badania dowodzą, że Brytyjczycy i Szwedzi są najbardziej zrzędliwymi turystami w Europie.
Ankieta przeprowadzona na grupie 11 tysięcy turystów ze Szwecji, Norwegii, Danii, Finlandii, Wielkiej Brytanii, Niemiec i Holandii wykazała również, że Norwedzy bardzo często narzekają na miejsca, do których wybrali się na urlop, podczas gdy Duńczycy i Holendrzy są zwykle bardzo zadowoleni ze swoich wakacji.

Wśród nietypowych skarg i zażaleń składanych w biurach podróży przez niezadowolonych urlopowiczów znalazły się takie zarzuty, jak "zbyt wielu Hiszpanów w Hiszpanii", "za dużo piasku na plaży", "za dużo dań curry w menu restauracji w Indiach" lub "zbyt wiele ryb w morzu, które straszyły dzieci".

piątek, 27 marca 2009

Najdroższe wyspy świata do kupienia

"Bardziej niż inne rodzaje rynków nieruchomości, prywatne wyspy, służą realizacji marzenia, jakie dzielimy prawie wszyscy: bycia królem we własnym świecie" - mówi Chris Krolow, Dyrektor Zarządzający Private Islands Online, agencji handlu nieruchomościami z siedzibą w Toronto. "Nic nie może się równać z prestiżem płynącym z posiadania wyspy, sama idea jest dla niektórych niezwykle kusząca."


W ofercie Korolowa: Rhode Island w Grenadzie - 790 hektarów z ośmiuset może być twoje za jedyne 100 milionów dolarów. To kosztowna nieruchomość, Korolow razem z pośrednikiem Trevorem Davidem, zajmują się marketingiem sprzedaży jednej z najdroższych prywatnych wysp świata.Leży ona nad lazurowymi wodami Karaibów, jej plaże ciągną się milami, można tu nawet znaleźć spokojną zatokę, do której może zawinąć ogromny jacht. Do twoich poddanych należeć będą wielkie żółwie i zielone węgorze, które prawdopodobnie można za odpowiednią cenę wytresować, aby wiły się w hołdzie u twych stóp.

Zdaniem ekspertów przede wszystkim zamożni i czasem słynni ludzie kupują wyspy, ponieważ chcą w ten sposób zrealizować potrzebę prywatności. Nicholas Cage, Mel Gibson i Richard Branson to tylko niektóre z postaci z pierwszych stron gazet, które posiadają wyspę na własność. Większość klientów wybiera je z zamiarem mieszkania na nich przez jakąś część roku. Inni jednak zamieniają swoje wyspy w luksusowe kurorty: na przykład Leonardo DiCaprio kupił w 2005 roku wyspę Blackadore Caye o powierzchni 40 hektarów w Belize, za około 1,75 milionów dolarów i ma zamiar zamienić ją w ekologiczny kurort wypoczynkowy, jak donosi magazyn People .

"Jeszcze pięć lat temu, ludzi nie interesowały niezabudowane wyspy, ponieważ nie istniały wtedy technologie, które pozwoliły by im mieć na nich telefon, Internet, czy nawet elektryczność" - mówi Farhad Vladi, właściciel agencji nieruchomości Vladi's Private Islands. "Dziś to możliwe i kupujący mogą mieć komfort prywatności i odosobnienia, pozostając w kontakcie ze światem."

Charles Island

Ci, którzy woleliby wyspę już zabudowaną mogą zainteresować się Agria Trias w Grecji, położoną 10 minut lotu helikopterem, albo półtorej godziny motorówką od Aten. Na wyspie bujnie rozwija się roślinność, są na niej gaje oliwne, rosną brzoskwinie, granaty, pomarańcze i pistacje . Główny dom ma cztery sypialnie. Znajduje się tam również dom dla służby, domek plażowy z dodatkowymi dwiema sypialniami, kościółek i dodatkowa jadalnia na świeżym powietrzu, zdolna pomieścić 30 osób. Mieszkańcy mogą się również opalać na trzech plażach. Brzmi kusząco? Za jedyne 28 milionów dolarów, wyspa może być twoja.


Najnowsza i zarazem najdroższa wyspa, która weszła na rynek to Caye Chapel Resort na Belize. Została sprzedana pod koniec września za skromne 65 milionów dolarów. Wyspa ma wszelkie luksusy, jakich może szukać prawdziwy fan aktywnego spędzania wolnego czasu. Pole golfowe, marina dla pełnomorskich jachtów, niewielkie lotnisko, oraz wielki klub z basenem i barem. Inne dodatki to ponad 5 kilometrów plaż, kort tenisowy, boisko do koszykówki i siatkówki oraz trzy mile tras joggingowych. Właściciele tych wszystkich atrakcji sportowych mogą zatrzymać się w jednej z ośmiu willi, z których każda ma dwie lub trzy sypialnie.

Chociaż wejście w posiadanie własnej wyspy, może być odczuwalne dla portfela, Private Islands Online donosi, że ta gałąź rynku gwałtownie się rozwija w ostatnich latach. Wartość sprzedaży wzrosła o 29% w zeszłym roku.

Lista najdroższych apartamentów świata

W luksusowych hotelach cały czas nie narzekają na brak gości wypoczywających w myśl zasady: im drożej, tym lepiej. Pomimo ery kryzysu gospodarczego najbardziej ekskluzywne apartamenty hotelowe świata utrzymują wysokie ceny, bez obawy o utratę klientów.

Forbes publikuje listę 10 najdroższych apartamentów hotelowych na świecie. Na pierwszym miejscu uplasował się Royal Penthouse Suite, hotel President Wilson, Genewa w którym pobyt kosztuje 42 tys. euro za dobę.
1600-metrowy apartament zajmuje całe poddasze hotelu i można się do niego dostać tylko specjalną windą. Apartament składa się z czterech sypialni, pięciu łazienek (z jacuzzi i łaźnią parową), biblioteki, jadalni (przy mahoniowym stole może usiąść 26 osób).
Kolejne miejsce zajmuje Penthouse Suite, hotel Martinez, Cannes w którym pobyt kosztuje bagatela 34 tys. euro za dobę.
Apartament urządzony w eleganckim budynku w stylu art déco składa się z dwóch pokoi dziennych, dwóch jadalni, czterech sypialni, dwóch kuchni, łaźni parowej i sauny. Z 200-metrowego tarasu rozciąga się panorama na zatokę w Cannes.
Na 3 miejscu podium uplasował się Hugh Hefner Sky Villa, hotel Palms Casino Resort, Las Vegas, 27,7 tys. euro za dobę
837-metrowy luksusowy apartament nosi nazwisko legendarnego wydawcy „Playboya”, gdyż to on w dużej mierze go zaprojektował. Sky Villa znajduje się na 34. piętrze Fantasy Tower (Wieży Fan­tazji) w hotelu Palms Casino Resort w Las Vegas. Prowadzi do niej prywatna oszklona winda. Apartament składa się z sypialni, jadalni i tzw. części dziennej.
Kolejne miejsca zajmują odpowiednio:
4. Royal Suite, hotel The Dorchester, Londyn - doba 22,4 tys. euro;
5. Suite, hotel The Setai, Miami - doba 20,1 tys. euro;
6. Villa La Cupola, hotel Westin Excelsior, Rzym - 20 tys. euro za dobę;
7. Ty Warner Penthouse, hotel Four Seasons, Nowy Jork - 19,2 tys. euro za dobę;
8. Bridge Suite, hotel Atlantis, Wyspy Bahama - 15,8 tys. euro za dobę;
9. Grand Sultan Suite, hotel Ciragan Palace Kempinski, Stambuł - 15,6 tys. euro za dobę;
10. Royal Suite, hotel Grand Bretagne, Ateny - 14 tys. euro za dobę.

Źródło: Forbes

Najpiękniejsze plaże na świecie


Devil's Bay, Brytyjskie Wyspy Dziewicze

To perłowobiałe, ocienione palmami kokosowym miejsce to mały zakątek parku narodowego Baths, rozciągającego się na południowym końcu Virgin Gorda, wyspy znanej bardziej żeglarzom niż turystom. To stworzona przez naturę kraina z bajki jakby wzorowana na twórczości Gaudiego. Po drodze mija się labirynt tuneli i skalnych szczelin, przechodzi się przez sadzawki w skałach i jaskinie, w których odbija się szum morskich fal. Trzeba pokonać drewniane schody i kiwające się, skrzypiące mostki. W końcu, w promieniach oślepiającego, tropikalnego słońca docieramy na jedną z najpiękniejszych plaż na Karaibach.


Ihuru Island, Malediwy

Rada turystyki archipelagu Malediwów nie mogła wymarzyć sobie wyspy o bardziej perfekcyjnym kształcie. Ihuru to prawie doskonałe koło piasku, otoczone koncentrycznym pasem rafy. Zdjęcia tej wyspy można zobaczyć w niemal każdej kolorowej broszurze turystycznej.






Cala d’Aiguafreda, Katalonia, Hiszpania


Pełna jest płaskich skał ciepłych jak elektryczne koce i małych skalnych baseników, które doskonale nadają się na chłodziarki do win. Owinięta w lasy sosnowe i osłonięta przed wiatrem tramontane, pachnie upajająco świeżym ozonem i żywicą.Plaże Baix Emporda, jak zwana jest ta część Costa Brava, są jakością samą w sobie.






Anse Lazio, Seszele

Anse Lazio znajduje się na Pralin, drugiej co do wielkości wyspie Seszeli.Wyspa słynie ze swoich plaż i luksusowych hoteli. Częściowo porośnięta jest także lasem tropikalnym. Mimo takiej renomy, plaża nigdy nie jest zatłoczona. Zawsze można znaleźć dla siebie wolną palmę rzucającą cień na kawałek nieskazitelnie czystego piasku. Zawsze znajdziemy zatoczkę do nurkowania, gdzie samotnie będziemy mogli podziwiać bajecznie kolorowe ryby zamieszkujące rafy koralowe.



Turquoise Bay, Australia Zachodnia

Wyobraźmy sobie plażę z piaskiem i lazurowym morzem, dodajmy do tego intensywny kolor czerwonych australijskich skał. Tak właśnie wygląda Turquoise Bay.Leży na samym czubku australijskiego Przylądka Północno-Zachodniego, gdzie skały w kolorze ochry zsuwają się do Oceanu Indyjskiego, otoczone jedynie jedwabistym piaskiem i impresyjnymi pasemkami żółtozielonych wydm. Bajecznie kolorowe rafy zatoki, tworzące część rozciągającej się na długości 240 kilometrów Ningaloo Reef, pełne są morskich stworzeń, takich jak delfiny i wieloryby.